Blog

Aasta eelviimane seiklus Davines matkajatega – Männikjärve raba vaatemängulisel maastikul!

Uskumatu, et see 2020. aasta, mis tundub 900 päeva pikk, hakkab lõppema. Veel uskumatum tundub, et meie selle aasta Davinesi suurprjoekt – Matk Parmasse – hakkab oma lõpule lähenema.

Novembris toimunud Männikjärve raba matkal oli kohal 36 vaprat Davinesi fänni, kes trööstides jäist rabaõhku, kõndisid meiega 10km. Nagu ikka, üllatas ka seekord meie Matk Parmasse sihtkoht omanäolise maastiku, huvitava folkloori ning põnevate faktidega. Ürgmetsa vaikuses saime kuulata Pöialpoisi laulu, kõndida sajandeid vanu sooteedel, võrratu Endla järve saladustega, tutvuda maailmakuulsate traavlihobuste sünnikoduga ja nautida imelisi vaateid Männikjärve raba vaatetornist.

ENDLA JÄRV on eesti rahva hulgas kindlasti rohkem tuntud kui mõni teine sama suur veekogu. Küllap on selle aluseks F.R. Faehlmanni ja F.R. Kreutzwaldi kirjatööd. Juba meie rahvuseepose “Kalevipoja” esimesel leheküljel leiame viite Endla järvele:

Tule sa,  laulik-targa  tütar!
Jõua  Endla  järve´esta!
Pikalt  ju  hõbedases  peeglis
Siidihiukseid  silitasid.

Salu puisniidult leidis lauluisa Vanemuine endale kauni kuldjuukselise kasutütre Juta. Juta oli Endla järve kalade ja lindude kaitsja – saatis sügisel rändlinde lauluga teele ja võttis neid kevadel lauluga taas vastu.

Seekord kogusime ühiselt 360km, tänu millele oleme nüüdseks jõudnud omadega juba Itaaliasse. Selja taha oleme jätnud 2174km ning Parma juba peaaaegu paistab.

AASTALÕPU SUURMATK TOIMUB 27.12.2020 KELL 11:00 LAHEMAAL
Matk Parmasse viimane matk toimub meie matkajuhi Reimo salaradadel, millele üldjuhul juhumatkajad ei satu. Haara võimalusest kõndida meie projekti viimased 7 kilomeetrit kohas, kuhu 99,99% eestlaste jalgadest ei satu.

Seekord ei ole meie matkal piiratud rahva kogust, seega – registreeri ja ühine meie viimasele kooskõndimisele. Pärast matkamist on Davines Estonia meeskonnal teile plaanis üks vahva üllatus, seega seekord arvestage pikema ajakuluga, kui tavaliselt (matka lõpp orienteeruvalt 18:00).

Registreeri end SIIN juba täna!

Registreerimine lõppeb 16.12.2020.

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.