Blogi

Davines tagalavas ehk meie Maarja suveseiklused Eesti filmimaailmas

2018. aasta novembris liitus meie meeskonnaga imearmas Maarja Järvsoo, kes lisaks sellele, et ta on tulihingeline Davinesi fänn, on ka tunnustatud grimmeerija Eesti filmimaastiku tagalavades. Ka sel suvel veedab Maarja kõik oma vabad hetked “Öölapsed” võtetel ja hoolitseb selle eest, et kõik näitlejate välimusega seonduv oleks filmilindil ilus ja korrektne.

Maarja, kuidas Sinust sai grimmikunstnik?

Olen alati olnud lummatud teatrist ja filmimaailmast! Samas on minus ka paras kogus kunstiinimest, tunnen end, pintsel pihus, väga kindlalt. Umbes 14 aastaselt otsustasin, et hakkan grimmikunstnikuks. See mõte tekkis ilmselt näiteringis, kus tihti pidin endale ja ringikaaslastele igasuguseid grimme joonistama. Lõpetasin Hiiumaal põhikooli ning pärast seda tulin Tallinna Kopli Kunstikooli. Hakkasin õhtuti ja nädalavahetustel teatris grimeerija kõrval grimmi õppimas käima. Kui gümnaasiumi lõpetasin, olin juba teatrisse grimeerijana tööle võetud ning täiendasin ennast grimmi –ja juuksurikoolis. Unistada tuleb suurelt ja varakult, et kõik plaanitu saaks reaalsuseks. Ja mul see saigi!

Kui paljudes teletöödes oled kaasa löönud ja milline on kõige meeldejäävam?

Oh, ma pole selle üle arvet ausalt öeldes pidanud. Seriaalides olen kaasa löönud viimased 5 aastat, teatrite tagalavades aga tänaseks juba 23 aastat tegutsenud.

Täispikk film on mul hetkel viies. Omamoodi meeldejäävad on nad kõik, sest filmi tegemine on alati emotsionaalne, põnev ja loominguline protsess, kus sulad meeskonnaga kokku ja töötad nendega justkui ühes hingamises. Isikliku lemmikuna tooksin välja  “Elavad Pildid”, kuna tegemist oli ajaloolise filmiga, siis selle filmi grimmide ja soengute tegemine oli põnev ja tõelisi väljakutseid pakkuv.

Ja eks see näitering jätkub tegelikult ka praeguses töös. Vahest juhtub, et üks või teine väikeroll jääb näitlejata ja siis on olnud nii mõnigi olukord, kus olen pidanud ise ka kaamera ette minema. Üks lõbusamaid oli näiteks seriaalis “Siberi võmm” üles astuda Julia Kalashnikova rollis.

Kuidas jõudsid Davinesi juurde?

Hakkasin Davinesi toodeteid kasutama umbes 13 aastat tagasi Linnateatris töötades. Olin lummatud juba esimesest kohtumisest. Julgust nende kasutamiseks andis ka juurde see fakt, et paljud näitlejad olid juba selleks hetkeks Davinesi enda jaoks avastanud ning olid väga rõõmsad, et neid ka oma töös kasutan.

Minu jaoks on oluline, et lisaks sellele, et need on lihtsalt imehead tooted grimmitoas kasutamiseks, on nad ka minu ja mu klientidele ohutud ja leebed ning neid kasutades tean, et ma ei suurenda oma ökoloogilist jalajälge.

Millised on sinu lemmik tooted suvisel võttel kasutamiseks?

Kuna kaamerasilmal on kombeks juuste läiget ja sära tuhmimaks teha, on ülioluline kasutada tooteid, mis seda takistaksid. Et näitlejannade juuksed oleksid kauni läike ja tooniga, on alati heaks abiks Alchemic sarja šampoonid ja palsamid.

Üks tagalava parimaid “relvi” suvise kuuma ilmaga on Davinesi Fresh Hair kuivšampoon. Hea väike pudel, mis mahub igale poole, et saaksin ka hoo pealt näitlejate juukseid värskendada. Üks mu suuri lemmikuid on ka MORE INSIDE Dry Texturiser, mis on justkui juukselakk ja kuivšampoon ühes tootes. Eemaldab rasu ja annab juustele volüümi, säästab minu aega ja hoiab soengut. Loomuliku loki ja laine esiletoomiseks armastan aga kasutada More Inside Sea Salt soolaspreid.

Näitlejad rõõmustavad alati, kui pärast pikka võttepäeva nende juuksed lahti kammin ja nende juukseid paitan OI juukseõliga, mis ei tee juukseid koledasti rasvaseks ja on meeldivalt
rahustava lõhnaga.

Mis on Sinu top soovitused juuste suviseks hoolduseks

Kasutage rohkem viimistlustooteid! Suvi on see aeg, kus oma ilusaid pikki juukseid näidata ja esile tuua. Muidugi on suvi ka juustele kõige karmim aeg – merevesi, kuum õhk, tuul, liiv, keskkonnasaaste. Kõik eelnev muudab juuksed kiiresti rasuseks, pikkuse kuivaks ja hapraks. Tänapäeval on nii palju imelisi tooteid, mis kaitsevad peanahka, pikendavad pesudevahelist aega,
kaitsevad juukseid päikese jm kahjustuse eest. Ärge kartke neid kasutada.

Mis on Sinu kõige kiirem ja lihtsam “suvesoengu nipp”?

Põhiline, mida suvel näha soovitakse, on peast eemale hoidvad õrna hoiakuga juuksed.
Ja seda ilma föönitamise või tupeerimiseta.
Tee nii: kummarda ette nii, et juuksed langeksid üle pea. Eralda juuksed sõrmedega kihtideks ja pihusta MORE INSIDE Dry Texturizerit igale kihile eraldi. Masseeri juuksejuurt sõrmedega õrnalt samal ajal, kui Dry Texturizer kuivab. Siis, pea püsti, selg sirgu ja sammu kauni soenguga oma imeilusa päeva poole.

FOTOD: Erakogu/Alexandra Film/Danilo Miranda Carese

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.