Blogi

DISCOVER DAVINES -Tartu-
Davines käis Heade mõtete linnas!

Davines otsustas sel sügisel minna külla Tartusse ja kutsuda sinna kokku Davinesi uued ja vanad sõbrad. Miks just Tartusse? Mis linn on üldse Tartu?

Tartu ei ole suuruselt esimene Eesti linn, küll aga on ta esimene mitmeski teises plaanis. Näiteks, Tartut mainiti esimest korda aastal 1030, Tallinn oli ürikutes esimest korda kirjas alles 1154. Tartu rajas Kiievi suurvürst Jaroslav Tark. Võibolla on sellega seotud ka fakt, et Tartus asub Eesti vanim ja prestiižseim ülikool – Tartu ülikool, mis rajati Rootsi kuninga Gustav Adolf II poolt juba 1632. Tartu on läbi ajaloo enim sõdades põletatud ja purustatud Eesti linn. Näiteks Põhjasõja ajal 1710 oli linnas ainult 21 elanikku ja 4 terveks jäänud maja. Linnas toimus 1869. aastal 1. üldlaulupidu. Ülikoolilinnas on Eesti vanim tänini tegutsev teater Vanemuine.  Aastal 1920 kirjutati just Tartus alla Eesti Vabariigi ja Nõukogude Liidu vaheline leping, mis lõpetas vabadussõja, aga ka Soome ja Nõukogude Liidu vaheline rahuleping. Tartus asuv Püssirohukelder on maailma kõige kõrgema laega (11 meetrit!) õllerestoran. Tartut peetakse Eesti intellektuaalseks pealinnaks, Emajõe Ateenaks ja Tartu tunnuslause on Heade mõte linn. Linnas on ülisuur noorte inimeste kontsentratsioon, koguni veerand elanikest on tudengid ning linnas on lugematu arv ülikoolidega seotud hooneid.  Otsustasime minna ja linna intellektuaalsust, nooruslikkust ja häid mõtteid omal nahal kogeda.

Meid võõrustas imetore roheline oaas keset linna – Tartu Loodusmaja, kus saavad loodusharidust igas vanuses inimesed. Saime nende mugavas saalis end sisse seada. Läbi kahe korruse kulgevas talveaias olid vaadata muuhulgas banaani-, kohvi- ja avokaadopuu ning armsad veekilpkonnad. Õhtu, mida alustas tutvumine Davines brändi ja toodetega ja lõpetas suurepärane õhtusöök, kulges mõnusas atmosfääris. Tavapäraselt tutvustasime Davinesi lugu ja filosoofiat, rääkisime tooteliinidest ja käimasolevatest projektidest, saime vahetada mõtteid ja küsimustele vastata.

Meil oli au kutsuda Tartusse Davinesi rahvusvaheline staarkoolitaja Taanist, Kirsten Demant. Tema pagas Davinesiga töötamisest ulatub juba üle 20 aasta. Kirsten tunneb Davinesi toodete hingeelu ja ka rahvusvahelise juuksestiilistika trende läbi ja lõhki. Tema käe all tegid imelise soengumuutuse läbi neli modelli, kelle juuksed värviti kasutades mitmeid põnevaid tehnikaid ja View, Mask with Vibrachrom ning Century of Light värve. Kirsten demonstreeris nauditavalt oma tööd modellidega, rääkis toodete septsifiikast ja jagas oma hindamatuid teadmisi, kogemusi ning nippe.

Kohal oli ka teine väliskülaline, Alina Ershova Davinesi peakontorist Parmas, kes tutvustas Davinesi tööd jätkusuutlikkuse, keskkonnahoiu ning planeedi heaolu vallas. Sel aastal alanud ja ka edasi kestev koostööprojekt Rodale Instituudi ja Slow Food Presidiaga sai väljundi manifesttootes WE STAND / for regeneration – juuste- ja kehapesugeel, mis toetab taastavat põllumajandust ja kannab edasi sõnumit selle teema olulisuse kohta. Kohaliku kogukonna tegemistest ja meie turu spetsiifikast rääkisid Eesti brändijuht Priit Elts, brändikonsultant Margit Närep ja turundusjuht Agne Vilt.

Modellid ja ka Davinesi kohalikud koolitajad Kaisa Heinla ning Alexa Harrington kandsid Anne Liis Laikjõe rõivakollektsiooni HairyTale, mille märksõnadeks juuksed ja taaskasutus. Põnevad komplektid olid inpireeritud erinevatest juuste ja juusteporbleemidega soetud teemadest ja andsid soengutele väga olulise ja erilise lisanduse.

Mõned muljed osalejatelt:

Kristen Demant, Davines international trainer & artistic team member

Thank you so much for a great time in Estonia! Lovely people, lovely event! I really enjoyed it. For me it was also very nice to meet your clients that I met many-many years ago in Tallinn and see them again at the event. It was great to work with the models and lovely makeovers.

We had a challenge working with over bleached hair on the blonde model (very damaged hair) but see what a great result at the end. Beautiful shiny and a lovely ton, and last but not least I think the shorter hair looks so cool to her. With the long red hair model, we changed it from a crazy color (artificial red) to a lovely “Davines red” color. Made it look more nice to her with darker roots that also created a nice frame to her face. The long blonde hair model, instead of just as blonde as possible (that she would like to begin with)  I decided to go for a rose gold color that looks amazing to her skin and eyes, styled with our new More Inside product for Curl Gel Oil that gives a lovely texture to the curls.

General trends in hair styling in autumn 2022 are very feminine looks, inspired from the 70ies. Soft and feminine. With a great texture in the hair that can be obtained with Davines great products from More Inside.

Alina Ershova, Davines International Trade Marketing:

“I'd like to thank all guests for their precious time and willingness to Discover Davines brand. Being a family company, we appreciate a lot such "community" moments, when we can gather together, learn new things about each other and just exchange some inspiration. Thanks to cold, but sunny Tartu for a very warm welcome and congratulations to Davines Estonia team for creating truly Davines atmosphere. I'm looking forward to welcome you all in Davines Village in Parma!"

Kätlin Opalska, Katana Ilustuudio kaasomanik:

“Tihtipeale on see juuksuritele esmakohtumine Davinesi brändiga, Davinesi perega. Seal kuuled, kust on pärit Davinesi bränd. Milline on nende lugu. Sulle tutvustatakse nende erinevaid tooteliine ja nende maailmavaateid. Kohapeal on olemas alati ka kogu nende toodete valik. Ōhtu on sisustatud alati väga pōnevalt. Nendel kolmel üritusel, kus olen 5 aasta jooksul saanud osaleda, on olnud ka šampoonibaar, kust saab omale meelepärase lõhnaga isikliku šampooni tellida. Laval on modellid, kes on eelnevalt ette valmistatud ja nendel teostatud värvitöid saad ise näha, samuti on välja toodud kasutatud tooted ja värviinfo. Vōib kindel olla, et on alati üks väga tore ja meeleolukas üritus.”

Pildigalerii: 

Fotode autor: Silver Raidla

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.