Blogi

Matk Parmasse – Salmistu ja Pedassaare 26.07

Imeline põhjarannik ja omanäoline Pedassaare – Davinesi “Matk Parmasse” kolmas kulgemine.

Sel korral kulges meie jalgsimatk kahes osas. Alustasime retke Harjumaal Kuusalu vallas asuvast Salmistu rannakülast, mis tähistas 565. sünnipäeva, ning liikusime Salmistu sadamast paatidega meremiili kaugusel asuvale Pedassaarele, mis on Kolga lahe vanim saar. 

Kokku kogunes 11 matkakilomeetrit, mille käigus pajatas matkajuht Kert muu hulgas Salmistu küla nime saamise loost, külaelust 1930-ndatel ja 1970-ndatel ning küla lähituleviku plaanidest. Pedassaarel, mis on üks kaheksast Kolga lahe saarest, saime teada, et see kerkis merest 4000 aastat tagasi ja on oma nime tõenäoliselt saanud pedajatest ehk mändidest, mis saart katavad.Saare rannad on väga eriilmelised ning seda katvast metsast suur osa istutati pärast 1950. aastatel toimunud põlengut. Saare põhjaosast leidsime RMK metsamajakese, mis on ehitatud kunagise metsavahi lauda varemetele. Jalutades mööda randa, jäävad silma ka suured jääkosklate pesakastid, mille rannarahvas on sinna paigaldanud munade korjamise eesmärgil.

Retke lõpus kostitati matkalisi värske kartuli ja peekoni-kukeseene kastmega, mis oli tüümiani ja äsja korjatud nõmm-liivateega maitsestatud. Peale sai rüübata pärnaõie teed.

Maarja, Davinesi müügiesindaja: “Salmistu ja Pedassaare matk oli väga tore. Palju rõõmsaid matkalisi said nautida ilusat ilma, ägedat paadisõitu Pedassaarele ja matkata kaunis looduses. Wanderlusti giidid teadsid rääkida palju põnevat ja suunasid tähelepanu kõigele huvitavale mida ise ei oleks osanud märgata.  Matk lõppes imemaitsva kõhutäiega. Ootan juba põnevusega uut matka :)”

 

Järgmine matk toimub juba Valgamaale Karula rahvuspargis 30.08.
Registreeri end matkale SIIThttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScofb5b6DV-dhzr-gEZmYGjw44HzpcXf8rnHZxaBNe_MzaOwA/viewform

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.