Blogi

Mis üritus see on, millest rääkimisel kasutakase väljendeid pöörane, noor energia, adrenaliin, kastist välja, superjõud, loomepalang, hullumeelne, toores, metsik? Õige vastus on... ERKI Moeshow

 

ERKI Moeshow on Eesti Kunstiakadeemia noorte disainerite moekonkurss, mis sel aastal toimus juba 40. korda. Nagu viimastel aastatel tavaks saanud, oli KEVIN.MURPHY tiim ürituse soengupartner ning tuli pöörase tempo ja metsikute ideevälgatuste realiseerimisega suurepäraselt toime. ERKI Moeshow 2022 finaal toimus 11. juunil Eesti Kunstiakadeemia hoones, kus oma kollektsioonidega astusid üles 15 finalisti. Rahvusvahelise žürii valikul osutus võitjaks Eneken Johanson kollektsiooniga "Who Let the Dust Out".

Mis on see, mis paneb osalejaid ja korraldajaid igal aastal uuesti selles peadpööritavas ettevõtmises kaasa lööma?

Karin Kiigemägi, ERKI Moeshow peaprodutsent:

Olen viimased 5 aastat olnud ERKI Moeshow tegevjuht/peaprodutsent ja kujundanud selle kulgu. Täna iseloomustab ERKI show’d noorte disainerite superjõud, mis on vaba tarbijate ootustest, see on moeshow, mis pakatab siirusest ja noorest energiast. ERKI Moeshow on Eesti Kunstiakadeemia performance-etendus moest kui kunstist.

Juuksurid peaksid hoidma taoliste ürituste tagalavadel silma peal, kuna uued trendid ilmuvad avalikkuse ette just sellistel üritustel. ERKI Moeshow soengupartner on KEVIN.MURPHY maailmatasemel koolitaja Massimo Morello, keda sütitavad noorte disainerite kohati pöörased ideed. Meie moeshow tagalava loomepalangus sünnib igal aastal midagi uut ja põnevat: uued tehnikad, trendid, mida peagi näeme tänavapildis.

Triin Ilusalongi juuksur Piibe Pohlak:

ERKI Moeshow on iga-aastane inspiratsioonilaegas, kus saab töötada KEVIN.MURPHY DREAM.TEAM’is juuksuritega üle maailma. Tiimis on väga hoitud ja ühendav tunne, kus tunnen tugevalt KEVIN.MURPHY sloganit “sharing is caring”. Imeline kogemus on töötada SESSION.MASTER tippjuuksuri Massimo Morello käe all, kogudes inspiratsiooni ja õppides igal sammul. See kõik toob sära, uut energiat ja enesekindlust igapäevatöösse. 

ERKI Moeshow on eriline, kuna saab teha väga erilisi, kastist välja soenguid, mida salongitöös ette ei tule, tuues sealt siiski kaasa detaile enda igapäevatöösse. Seal õpib taasavastama tooteid, mis on ununenud või kasutama neid täiesti uutmoodi. Soengute tegemine moeshow’l on hetke nautimine, samal ajal teades, et kvaliteetne soeng peab olema valmis näiteks 10 minuti pärast. See paneb proovile pingetaluvuse, vastupidavuse ja kiire loomingulise mõtlemise. Olen nii tänulik sellele kogemusele, mis õpetab rohkem ennast tundma ning kuidas stressiolukorras käituda. Samu situatsioone saab tuua ka salongi igapäevatöösse. Iga klient on justkui supermodell.

Elis Emma Ranne, KEVIN.MURPHY Eesti brändijuht:

Ma jumaldan ERKI Moeshow´d, sest see on mõnusalt pöörane – algusest lõpuni. ERKI on täpselt see moeüritus, mis on põnev nii publikule kui ka tagalavas toimetavatele tiimidele.

ERKI Moeshow juures paelubki mind selle pöörasus, kiire tempo ja intensiivsus. Ainult 1 päev, 15+ kollektsiooni, rohkem kui 100 modelli – see on tõeliselt intensiivne. Adrenaliin on kogu aeg laes, sest show algab alati välja kuulutatud kellaajal, mis sest et ettevalmistuse ajal tuleb jooksvalt ette viperusi erinevatel põhjustel. Ja see on nii äge, toores ja metsik. Jooksvalt tekkivad errorid tuleb lahendada nii loovalt kui võimalik, oluline on vaid see, et iga modell jõuaks lavale soenguga. Kohe kindlasti ei oleks ERKI Moeshow see mis ta on, kui poleks noori andekaid disainereid, kes on plahvatuslikku särtsu ja toorust täis. Ei mingisugust vaoshoitust. Nagu öeldakse “Go big or go home” ja see kehtib ka soengute kohta, mida tagalavas luua saame, et iga kollektsioon oleks üks tervik ja annaks edasi soovitud sõnumi nii, nagu disainer seda mõelnud on.

Juuksuri vaatest rääkides olen ma arvamusel, et igalt moeürituselt on midagi kaasa võtta. Juuksurid on artistid, kunstihinged ja sellised üritused toidavad hinge rohke inspiratsiooniga. Kui võrrelda tagalava igapäevase salongieluga, siis need on nagu öö ja päev. Siinhulgas ka soengud, mida meie fantastiline KEVIN.MURPHY juuksetiim loob – ka need on sellised, mida ei kohta tavapärastel moeürituste lavalaudadel ning salongis just tihti. Soengud on tehniliselt üsna väljakutseid esitavad ning heas mõttes hullumeelsed – see on ka ilmselt põhjus, miks selliseid soenguid salongis ei paluta.

KEVIN.MURPHY DREAM TEAM oli seekord koosseisus:

HAIR.DIRECTOR: Massimo Morello
KEVIN.MURPHY ESTONIA DIAMOND.KEY: Risto Pillaroo

Domenico Toscano
Koen Leseman
Zdenka Schwabbaurer
Lucinda O’Neill
Eileen McHugh
Kristine Pelcberga
Viktorija Parutyte
Karolin Roosipuu
Raimo Suviste
Piibe Pohlak
Maris Ploom
Triin Rist
Triin Mölder
Liina Veski
Kaia Lumi

MANAGEMENT.TEAM: Elis Emma Ranne
MARKETING.TEAM: Kristjan Alles, Helina Kangro

Loe kajastusi:
https://menu.err.ee/1608628048/erki-moe-show-peaauhinna-palvis-eneken-johanson https://www.artun.ee/erki-moeshow/ 

Vaata ka ürituse pildigaleriid:
Fotod: Henri-Kristian Kirsip

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.