Blogi

ORIENTEERUMINE BLONDIINIDELE: Milline blond toon on Sinu jaoks parim?

Kas oled kunagi mõelnud, milline blond toon sobib just Sulle ja Sinu isiksusele kõige paremini? Valikuid on ju lõputuid: plaatina -, tuhkjas- ja tumeblond; maasika, mesise, kuldse, külma ja sooja alatooniga. Ideaalse tooni valik, on see siis soe või külm,  võimaldab parandada naha jumet. Valides õigeintensiivsusega toon tagasihoidlikust tuhkjast julge plaatinani – saavutate tulemuse, mida hing ihkab ja näo tõeliselt särama lööb. Siin on Sulle juhend mõistmaks, mis tüüpi blond värv sobib Sulle kõige paremini. 
Niisiis, milline blond oled Sina?

Tuhkjas blond – naturaalne ning vähest hooldust nõudev

See on loomulik ja lihtne blondi varjund, mida on kerge välja kanda ning uueks stiilimuutuseks valida.

Tuhkjas blond sobib suurepäraselt külma alatooniga nahale, millel on väike kontrastsus silmade intensiivsusega. Lihtne on ka kodune hooldus, sest tuhkjas blond ei kaota tegelikult sära, mis on probleemiks julgematele blondi toonidele. Suurema sära lisamiseks soovitame kasutada niisutavaid šampoone ja palsameid,  juukseõli või mõnda muud sära andvat viimistlusvahendit.

Värviskaalal asub tuhkjas blond sageli helepruuniga samal joonel. Neid kahte tooni ei tohiks siiski segi ajada – et tulemus oleks ideaalne, aitab Teie usaldusväärne juuksur selle valiku langetada!

Kokkuvõtteks: tuhkjas blond sobib sulle kui sul on külma alatooniga nahk ning Sa ei soovi liigselt aega kulutada oma blondi tooni hoidmiseks. Hindad lihtsuse võlu nii värvis kui ka koduses hoolduses.

Triibutatud blondid juuksed – kirgastav värskendus

Põhjamaiselt heledapäisele eestlasele on triibutamine/salgutamine parim viis oma naturaalsesse juuksesse pisut elu ja liikuvust sisse tuua. Kindlasti tuleb arvestada, et fooliumisalkude tegemise aeg võib kujuneda oluliselt pikemaks tavapärasest värvimisest – Sinu juuksur peab eraldama värvitud ja värvimata osad peenikese kammiga ning sealt välja võtma peenikesed juuksesalgud. Mida peenemad salgud, seda loomulikum tulemus. Puhas käsitöö!

Heledamaks triibutatud juus annab ka efekti, et juukseid on rohkem. Tihti annab selle tunde ka fakt, et blondeeritud juus on tekstuurilt kuivem ja nö karedam, mis annab juustele ka lisavolüümi.
Blondeeritud juuksed vajavad nii niisutavaid, kui toitvaid juuksehooldustooteid, soovituslikult regulaarses vahelduses. Viimistlusest kindlasti niisutavat juuksepiima või õli ning sära lisavat sprei.

Tulemus on justkui meenutus suvest, loomulik ning kerge ja tänu professionaalsete juuksurite erinevatele salgutamistehnikatele, saate pikendada seda efekti aastaringselt.

Peenikesed heledad salgud sobivad suurepäraselt nii soojade kui ka külmade juuksetoonide puhul, seega laske fantaasial lennata. Veelgi enam, need aitavad peita esimesi halle juukseid ning võivad olla alguspunktiks tumedast juuksest heledamaks minekul.

Kokkuvõtteks: blondid salgud/triibud juustes on ideaalne lahendus juustele volüümi ja liikuvuse andmiseks, ei ole liiga nõudlik (ei pea juuksejuurt iga 3 nädala tagant värvima), sobib soojade ja külmade naha ja juuksetoonidega, igapäeva hooldus peab olema vaheldusrikkam, kui tumedatel või tuhkjas blondidel juustel.

Balayagé/Flamboyagé/Ombre – tume juuksepõhi, hele pikkus

Viimaste aastate jooksul on populaarsust kogunud juukseotste/pikkuse blondeerimine. Sellisel viisil jääb/värvitakse juuksejuur tumedaks ning väljakasvu on kergem hallata. Hetke juuksetrendid on pidevas muutumises “lihtsam ja naturaalsem on ilusam” suunas.  Nendel tehnikatel on üks ühine nimetaja – minimaalselt 2 tooni kontrastsusega tuuakse välja Sinu näo parimad jooned ning isikupära. Nende tehnikate puhul on ülioluline Sinu juuksuri oskus asetada tehtavad heledad salgud vastavalt Su näo ja pea kujule, nahatoonile ja juuksepikkusele. Kindlasti tuleks arvestada, et nende tehnikatega värvides võib kuluda aega rohkem, kui tavalise värvimise/blondeerimisega. Tulemuseks saab lihtasti kantava, kauapüsiva ja vähenõudliku juuksevärvi, mis ka mitme kuulisel kandmisel ei näe välja “vana ja kulunud”.

Hoolduses peab aga meeles pidama, et mitmekordselt blondeeritud juuksepikkus vajab rohkem hoolt kui eelmainitud toonid: spetsiaalselt kahjustatud juustele mõeldud ravihooldused, toitvad ja niisutavad šampoonid ning palsamid. Viimistluses kindlasti kuumakaitse või juukseõli kui oled fööni ja sirgendaja fänn. Küll aga mõeldes sellele, et kui kodus juukseid korralikult hooldada, siis on nii ajaline kui rahaline võit märgatav, sest salongis käid mõni kuu värvimas vaid juuksejuurt.

Kokkuvõtteks: personaalne ja aega nõudev tehnika pikaaegse tulemusega. Juuksed vajavad rohkem kodust hooldust, kui tumedamad ja osaliselt salgutatud soeng. Kuid tulemus on ajatult trendikas ning pretensioonitu!

Bronde – blondi ja pruuni liit

Nagu “Seks & Linn 2” filmist tuttav sõna Broom*, on ka see justkui “parimast maailmast natukene”.

*(sõnade Bride & Groom liitmine = Broom)

Idee on aga lihtne – naturaalsete heledate juuste puhul lisatakse juustesse kontrastselt tumedaid salke ning tumedate juuste puhul tehakse – nagu juba arvasid – heledaid salke. Erinevalt eelpool mainitud salgutamis/triibutamistehnikast ei ole siin salgud nii peenikesed. Eesmärk on näidata juustes kontrasti, mitte sujuvat ja loomulikku üleminekut heledast tumedaks või vastupidi. Tegu on väga julge ent pidevat hooldust vajava värvistiiliga – väljakasvu tuleb efekti hoidmiseks pidevalt värvida. Samuti tuleb kasutada aegajalt sühavpuhastavaid shampoone ning värvi kirgastavat palsamit või maski, et heledad toonid välja tuua. Bronde toon võib olla ka brüneti poole kalduva tumeblondi ühtlase tooniga, mis vajab samuti oma erksuse hoidmiseks värvi kirgastavaid tooteid.

Parima tulemuse saavutamiseks – palun ära tee seda kunagi kodus! Ka selle tehnika puhul on ülioluline Sinu juuksuri professionaalsus näha Su peakuju, arvestada kuidas kannad lahku/seitlit ning kus Su peas on pöörised jne.

Kokkuvõtteks: julge ja eriline stiil, mis  võimaldab Sul olla samaaegselt brünett ja tõeline blondiin.  Vajab koduses juuksehoolduses nii toitmist kui niisutamist. Vahel vajab ka värvi värskendust, aga on õigete võtetega teostades väga trendikas ning kuum!

“mee/maasika/karamelli” blond – uskumatult mitmekülgne ja trendikas

Tänasel päeval on populaarne toidu nimetustega alatoonidega blondid toonid – aprikoosi, maasika, mee, karamelli blond…  Seda ilmselt aga sellepärast, et meie juuksurid on muutunud läbi aja ja oskuste aina osavamaks, et nad saavad pakkuda spetsiaalselt Sulle kokku segatud värvitooni. Ja no headele asjadele tuleb ikka magus nimi panna ja inspiratsiooni võtta imelisest gulinaariamaailmast! 🙂  Tihti on need alatoonid segu 5-8 erinevast nüansitoonist, mis toovad välja just Sinu juukse eripärad. Populaarsed maasika-, karamelli- ja meeblondid toonid varieeruvad külmadest roosadest soojade nisukarva blondideni.

Ka heledusastmed on erinevad – mõned on astmes 7-8 (maakeeli tumeblondid ja tugeva värvilise pigmendiga) ning paljud 10-11 (väga-väga heledad juuksed õrna värvilise varjundiga) astmes.

“toidublondid” toonid sobivad ideaalselt juba eelnevalt blondeeritud juukste omanikele, kes soovivad veidi vaheldust, kuid ei julge päris “elumuutvaid” otsuseid teha. Saab mängida erineva tooni tugevusega (kas palju pigmenti või pigem pastelne), soojuse/külmuse astmega (kas soe aprikoositoon või pigem külmem karamell) ja värvikombinatsioonide lõputu valikuga. Lisaks kõigele on see parim valik naistele, kellele meeldivad pikad, lainelised juuksed või punutised, sest valguse peegeldus toob neis esile kõik need erilised varjundid. Selliste toonide hoidmisel kodus tuleb aga meeles pidada 2 põhilist asja – 1. säravas ja niisutatud juukses paistab alatoon paremini välja ja püsib pikemalt 2. tooni tuleb värskendada kodutingimustes – värvilised palsamid ja maskid on must-have!

Ehk sellise blondi kannad välja vaid juhul, kui hoiad oma juuksed terved ja säravad ning oled nõus regulaarselt ka värvi värskendavaid palsameid ja maske kasutama. Siin kindlasti tuleb abiks juuksuri nõu – kui oled lasknud endale professionaalil värvida personaalse tooni, saad ka temalt abi sellele toonile abivahendite leidmisel. Palun ära haara midagi ettejuhtuvat toidupoe letilt ja ära looda sloganile “sobib kõikidele juuksetüüpidele”!

Kokkuvõtteks: ilma pikaajalise pühendumiseta värskendav muutus. Vajab toitvat, niisutavat ja värvi värskendavat igapäevahooldust. Aga annab meeletult isikupära ja toob välja Sinu erilisuse.

Plaatina blond – klassikaliselt külm metalne varjund

Kõige pretensioonikam, kallim ja rohkem hooldust vajavam blondi toon. Ja kõige ihaldatuim!

Plaatina blond on väga julge värv, mis kutsub esile ahvatlusi ja mässu. Selle saavutamiseks peab aga arvestama vajadust juukseid tugevalt töödelda. Mida tumedam on naturaalne juuksevärv, seda tugevama blondeerija ja vesinikuga peab värvipigmenti juustest eemaldama. Kindlasti tuleb juukseid ka pärast blondeerimist toonima, et eemaldada plaatina blondi “põhivaenlast” – kollast alatooni. Palun pea meeles – ka kõige tugevamal töötlusel ja esmapilgul kriitvalgetel juustel jääb mingi osa kollakast toonist juustesse ning järkjärgult hakkab see juustes uuesti välja lööma. Ei, asi ei ole “halvas värvis”. Ei, asi ei ole ka ebakompetentses juuksuris. See on juuste looduslik eripära.

Mida rohkem juukseid blondeerijaga töödelda, seda rohkem muutuvad nad vastuvõtlikuks erinevatele keskkonnakahjustustele (õhus lendlevad metallid, mineraalirikas vesi jne). Juukse pealmine kiht muutub karedaks ja niiöelda “avatuks”. Võrdluseks: kui ajad kohvi siledale klaasile, siis saad selle eemaldada ilma püsiva plekita. Kui ajad aga näiteks karedale lakkimata puidule, võid selle pleki eemaldamisest ainult unistada. Blondeeritud juuksed on ka vastuvõtlikumad meie kliimas ootamatule päikesekahjustusele. Nii vähe, kui Eestis seda säravat päikesepaistelist ilma on, võib juba 30 minutit päikese käes juustele teha meeletu kuumakahjustuse. Juuksed muutuvad tuhmiks ja hapraks ning juukseotsad muutuvad kihiliseks. Juuksed on elutud ja kammides “krabisevaks”.

Plaatinablondi puhul tuleb meeles pidada, et selle “krooni kandmiseks” pead olema valmis kulutama aega ja ka raha. Juus vajab pidevalt toitmist, niisutamist ja tooni korrigeerimist hõbeshampooni ja palsamiga. Regulaarset kodust juuksesildu taastavat hooldust ning lisa protseduure juuksurisalongis. Plaatina blondi hooldus peaks olema 100% koostöö Sinu ja juuksuri vahel – selleks, et su juuksur saaks salongis selle tooni Sinu juustes teostada, pead Sina kodus hooldusega andma oma panuse. Plaatinablondil juuksetoonil on võime võtta jalust nõrgaks nii vastassoo esindajad kui kadedusest ahhetavad daamid – plaatinablondis on midagi kuninglikku ja seletamatult kaunist, mis lihtsalt paneb järgi vaatama.

Kokkuvõtteks: kõige pretensioonikam, kallim ja aega nõudvam blond toon, mida endale soovida. Ei sobi kõikide nahatüüpidega, juuste värvimine ja hooldamine peab olema koostöös juuksuriga läbi mõeldud. Tulemusena aga hingest kinni võtvalt kaunis!

Kas mind blondeeriti või värviti heledaks?? –  Küsi kindlasti professionaalilt!

Üks huvitavamaid müüte salongiklientide maailmas on, et paljud siiamaani arvavad, et heledaks saab ainult blondeerides – ehk maakeeli selle helesinise pulbri ja kange vesinikuga.

Tänapäeva värvimaailma tootevalik on aga nii arenenud ja hea, et tihti ei pea juukseid blondeerima, saab ka värvidega väga heleda tulemuse. Küll aga tasub siin meelde jätta üks oluline fakt – kui Sa oled oma juukseid varasemalt värvinud tumedamaks, siis “värv värvi ei helenda”. Ehk kui oled šokolaadipruun ja soovid saada plaatina blondiks, ei jää muud üle, kui juukseid blondeerida ehk nendest naturaalne (oma värv, keskmisel eestlasel kartulikooretooni) ja kosmeetiline (juuksuri juures pandud värv) toon kätte saada ja uue tooniga asendada.

Pärast tugevat blondeerimist vajavad juuksed Sinu kodust hooldust kõige enam. Meie soovitus on koos juuksuriga kokku panna hooldusplaan, kus kombineerides salongides pakutava süvahooldusega kodus regulaarselt kasutatavad tooted.

Lõpetuseks: blondid juuksed on tänapäeval luksus, mille omamine ja hooldamine nõuab Sinult aega ja olgem ka ausad – rohkem raha, kui tumedate juuste hooldus. Kui oled valmis mõlemat panustama, siis sea sammud oma lemmikjuuksuri juurde ja võta see ette – kevad ei ole enam kaugel! 

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.