Blogi

Sookuninga otsingud koos Davinesiga!

#MatkParmasse võtab aina suuremaid mõõtmeid ja seekord viisime oma fännid sõna otseses mõttes omadega rappa. Wanderlust.ee võttis sellel matkal küll kõigi füüsilistest võimetest maksimumi ning viis meid imeilusasse Tõrga rabasse – ja mitte lihtsalt laudteele kulgema, oh ei! Matka alguses anti kõigile osalejatele räätsad ja säärised kaasa ning me saime rännata aastasse 1670, kui ainus võimalus sood ületada oli räätsadega/lumekuningate/klombide/rajadega – heal vahendil ikka mitu nime. Räätsade eeliseks on, et nad hajutavad keharaskuse laiemale pinnale ning võimaldavad liikuda pehmetel pinnastel. Seega saab neid kasutada talvel pehmes lumes kui ka soo peal liikumiseks. Veel on nende eeliseks, et talla alla kinnitatud kõvasulamist naelad ei lase kõndijat jääl libiseda.

Sookuninga looduskaitseala on looduskaitseala Pärnu maakonnas Saarde vallas. Kaitseala pindala on 5868,6 ha. Kaitseala ajalugu ulatub aastasse 1964, kui kaitse alla võeti kaks Jäärja metskonna kvartalit ehk Rongu mets. Aastal 1991 moodustati RonguKodaja ja Ruunasoo sookaitseala, mille baasil 1991 moodustati Sookuninga looduskaitseala.

Seekord osales matkal tubli 36 matkalist, kellest õnneks sohu jääjaid seekord ei olnud (kui välja arvata Pro Beauté tegevjuht Uko, kes sai väga toreda kogemuse, mis juhtub siis, kui rajalt natukene liiga palju kõrvale põikad ja ootamatult põlvini veest ennast avastad..).

Matk lõppes traditsioonilise sooja supi, värske Muhu leiva ja imemaitsva sooja kringliga. Seekord saime ka pisut pidulikkust oma matkale lisada – nimelt oli Ilutare Marel sünnipäev, mille puhul sai ta kogu matkaseltskonnalt väikese üllatuse. Palju õnne veelkord Davinesi meeskonna poolt.

Peale kuuendat matka oleme jõudnud Austriasse ehk juba 1814km kaugusele. Meie kaardiga saate tutvuda siin: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=16ajLvG_aLlbWlpkMBvqXAP0iA0JmWgF3&usp=sharing

Meie järgmine matk toimub juba 29.11 ning tegemist on “Soo-uurija” jalgsimatkaga Endla loodukaitsealal. Matkale on veel mõned vabad kohad ning registreeruda saab siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScofb5b6DV-dhzr-gEZmYGjw44HzpcXf8rnHZxaBNe_MzaOwA/viewform

Matkal näeme,
Davines Estonia & Wanderlust.ee meeskonnad

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.