Blogi

Tagasi kontorisse ja kooli! Mida teha, et juuksed terve pika päeva head välja näeksid?

Pärast suvist puhkuste perioodi on taastunud tavaline igapäevarütm. Argirutiin tundub ühelt poolt tüütu ja igav, teisalt annab mõnusa turvatunde – on üks soe koht, kuhu toredad inimesed Sind igal hommikul ootavad. Olgu selleks kontor või kool – puutud päeva jooksul kokku rohkemate või vähemate inimestega ning loomulikult soovid välja näha kaunis ja hoolitsetud.

Selleks, et Su juuksed ja soeng püsiksid pika päeva jooksul sellisena, nagu neid hommikul vannitoast väljudes näed, tuleb appi võtta erinevad viimistlustooted. Juukselakke, spreisid, vahasid, vahte, geele ja kreeme on mitmesuguseid. Sõltuvalt oma juuksetüübist ja vajadustest on mõistlik varuda vähemalt üks toimiv vahend kaitsmaks juukseid föönitamise, ilmastikumõjude ja keskkonnasaaste eest, üks soengu fikseerimist/säilitamist võimaldav vahend ning kolmandaks toode, mis just sinu juuste eripära arvestab ja Su peamist juukseporbleemi lahendab. Meil kõigil on oma nõrk koht juuste teemal, kas pole? Näiteks, kas soovid juustele lisada volüümi, soovid tuua välja lokke või vastupidi neid taltsutada või kahu vältida, kõigi nende vajaduste jaoks on spetsiaalsed tooted. Eraldi kategooria, mis jääb viimistlus- ja hooldusvahendite vahele, on kuivšampoonid, mis aitavad välja eriti kiirel hommikul või kui soovid vältida igahommikust juuksepesu, kuid näha siiski välja värske. Kõigi nende tootegruppide puhul on oluline testida ja leida just endale sobivaimad tooted paljude pakutavate seast. Siinkohal mõned soovitused, mis ehk valikut hõlbustavad. Osad neist toodetest on saadaval ka minisuuruses, et testimist veelgi mõistlikumaks muuta.

Davines More Inside tooteperekond sisaldab hulgaliselt erinevaid viimistlusvahedeid, mis annavad Su soengule viimase lihvi ja hoolitsevad selle eest, et juuksed näeksid head välja ka veel tööpäeva lõpus. Kui soovid, et juuksed ei vajuks peadligi, haara More Inside Texturizing Dust soengupuuder, kanna ja masseeri see otse juuksejuurtele ja naudi kohevaid juukseid. Selle sarja uusim toode lokilistele juustele on Curl Gel Oil hoiab kahu kontrolli all. Kuigi nimes sisaldub sõna õli, ei ole tegu õliseks jätva tootega, vaid just parajalt välja timmitud seguga, mis defineerib lokid perfektselt, ilma juustest rasvapulki tekitamata. Ja laiskade hommikute lemmik – More Inside Dry Shampoo. Kui tead ette, et hommikul peapesuks aega ei ole, siis on soovitatav kuivšampoon juustesse kanda juba eelmsel õhtul. Sel viisil on juustel piisavalt aega, et puhastavat ainet endasse imada ja saad ärgata kaunilt  värskete ja volüümikate juustega. More Inside sarja üks põnevatest toodetest on Dry Textrurizer - imeline segu juukselakist ja kuivšampoonist. Kanna seda juustele salkude kaupa, masseeri sisse ning saad kestvalt värsked, kohevad ja kaunilt hoivad juuksed.

Davines on mõelnud ka meestele. Pasta&Love on kõik, mida üks mees vajab. Ilma naljata, sellest sarjast leiab muuhulgas ka viimistlustooteid just spetsiaalselt meestele. Medium-hold Styling Paste on laialdase kasutusvõimalusega viimistluspasta, mis tagab juustele hea vormi, hoidvuse ning naturaalse välimuse. Strong Hold Mat Clay - tugeva hoidvusega juuksevaha, mis lisab juustele tekstuuri, tekitab soovitud vormi ja hoiab seda. Tänu oma koostisele see tihendab juukseid, jättes nad puhtaks, matiks ja puudutades mõnusaks.

KEVIN.MURPHY sari pakub sügiseseks vihmaseks ja tuuliseks perioodiks BLOW.DRY sarja tooteid, mis on niiskuskindlad. „BLOW.DRY viimistlustooteid tuleks kasutada pärast juuste pesemist kõige esimese tootena rätikukuivadel juustel, seejärel föönitada ning alles seejärel kanda juustesse muud meelepäraseid hooldus- ja viimistlustooted. Nagu nimest võib aimata, aktiveeruvad need tooted kuumusega, just seepärast kasuta neid kindlasti enne juuste föönitamist. Tänu selle sarja toodetele saad oma lemmiksoenguga kauem rokkida nii, et juuksed säilitavad oma kauni välimuse ja hoidvuse. Ei ole vähetähtis, et tänu niiskust lukustavatele omadustele vähendavad need tooted kuuma õhuga juuste töötlemise potentsiaalseid kahjusid. Näiteks EVER.BOUNCE, mis on kergekaaluline sprei lisab juustele vetruvust, siledust, lukustab niiskuse ning tagab kauakestva soengu. EVER.LIFT on volüümiandev soengu kestvust pikendav sprei. EVER.THICKEN on samuti kergekaaluline sprei, mis loob tihedamad ja täidlasemad juuksed. EVER.SMOOTH on kauakestev soneguvedelik,  mis loob ülimalt siidise, pehme, volüümika tulemuse ning tõrjub keskkonnast tulenevat kahusust. Tulemuseks saad nautida terve välimusega kergeid kahuvabasid juukseid.

GLYNT sarjast võime soovitada selliseid viimistlustooteid nagu BREEZE Smoothing Spray – see silub juuste pinda, hoiab ära soovimatu kahu ja staatilise elektri ning lisaks muudab juuksed kergemini kammitavaks. MALIBU Smoothing Cream - siluv kahuvastane kreem, mis annab juustele siidise läike ja sileda tunde ja sobib ideaalselt kuumakaitseks enne sirgendajaga töötlemist. KHAMSIN Invisible Spray annab juustele kerge volüümi, muudab need õhuliseks ja siidiselt matiks. VITA Blowdry Cream on niisutav kreem, mis aktiveerub föönitamisel, annab sileda ja pehme hoidvuse, lisaks kerge volüümi ning sära. Kõlab hästi, onju?

Kuidas jääb meestega? Ka nemad soovivad hoolitsetud juukseid, mis püsiksid vormis. GRAHAM HILL sari on selleks just loodud. CHAPEL volüümvaha on mõeldud meeste juustele tekstuuri lisamiseks, tagades loomuliku viimistluse. See võimaldab ka väga rõhutatud stiile ja ei jäta juukseid tuhmiks. CLUB stiliseerimiskreem on hea abiline soengu mitmekülgseks kujundamiseks. Annab juustele tekstuuri ja loomuliku hoidvuse. GRAHAM HILL HANGAR on matistav stiliseerimiseks mõeldud volüümipasta, mis annab struktuuri ja hoolitseb selle eest, et õhukesed juuksed näeksid välja tihedamad. BROOKLANDS on toitev stiliseeriv juuksekreem, mis annab soengule just soovitud välimuse.

Kui liiga kuum või liiga külm ilm ei ole parasjagu teema, siis tasub korraks mõelda, missugust stressi kogevad meie nahk ja juuksed igapäevaselt. Näiteks – rauarikas vesi jätab juustesse hulga jääke, mis koguneb juustesse ja muudab eriti just blondide juuste tooni. Hea on mõnuleda SPAs või ja väga tervislik käia regulaarselt ujumistrennis, kuid vee puhastamiseks kasutatav kloor kahjustab nii nahka kui juukseid, tulemuseks jääkaineid täis ja tuhmid kiharad. Ka viimistlusvahendid kipuvad juuksepinnale jätma jääke, mida tavaline šampoon ei suuda eemaldada. Seepärast tuleb aeg-ajalt kasutada sügavpuhastavat šampooni. Kui sul on värvitud või blondeeritud juuksed, peaksid sellist spetsiaalšampooni tihemini kasutama. Põhjus selles, et juuste keemiline töötlemine muudab juuksed poorsemaks ning need imavad endasse rohkem kahjustavaid aineid ja juuksehoolduvahendite jääke. On möödapääsmatu osta omale koju mõni väga heade puhastavate omadustega šampoon. OLAPLEXI uusim koduhooldustoode OLAPLEX No.4C šampoon on just see, mida vajad. See eemaldab tõhusalt juukseid ja peanahka kahjustavad elemendid nagu tootejäägid, liigse rasu, kareda vee mineraalid, kloori, isegi raskemetallid ja keskkonnasaaste. Teine variant on küsida süvapuhastust oma juuksurilt, kel on loodetavasti käepärast teine OLAPLEXI perekonna uustulnuk – BROAD SPECTRUM CHELATING TREATMENT.

Ja veelkord rõhutame vana tõde, et ilu - ka juuste ilu - algab seestpoolt. Oma kehale saad appi tulla tarbides iga päev COLLAGEN 36 merekollageenijooki, mis kompenseerib organismis puuduoleva kollageeeni. Kollageen vastutab keha sidekoe rakkudes, sealhulgas juuksejuurtes ja nahaaluses koes selle eest, et  juuksed ja nahk oleksid ja näeksid välja terved ja elujõulised. Sa ju tahad seda?

Kokkuvõtteks:

  1. Vali oma viimistlustooted nii, et need ühtlasi kaitseks ja hooldaks juukseid kui säilitaks soengu ning arvestaks just Sinu juuste eripära
  2. Ära unusta juukseid seestpoolt toita, väga abiks on kollageeni regulaarne tarbimine
  3. Ära unusta aeg-ajalt sügavpuhastava šampooniga pead pesta

Kõik see aitab kaasa, et Su juuksed saaksid Sind kaunistada iga päev, kui liigud kolleegide, klientide või kaasõppurite seas.

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.