Blogi

TFW hair.director Massimo Morello: “Ära iialgi lõpeta õppimist!”

Järgmise nädala kolmapäeval (20.03) alustab taaskord Eesti suurim moeüritus Tallinn Fashion Week.
Seoses sellega lendab  otse Itaaliast kohale ka KEVIN.MURPHY style.master Massimo Morello, kes juba 8. korda juhib Tallinn Fashion Weeki lavatagust juuksurimeeskonda.
Uurisime Massimolt, mis teda Eesti Disaini juures liigutab ja mis nõuandeid on tal juuksuritele.

See on Sinu 4. aasta juhatamaks TFW tagalava. Mis on Eesti moetööstuses sellist, mis sind puudutab?
See on kombinatsioon moest ja inimestest. Tunnen ennast Eestis väga koduselt, disainerid on väga andekad ja kahe jalaga maa peal, modellid on imelised ja kogu produktsiooni on alati hea vaadata. Mis mulle tõeliselt muljet avaldab on disainerite malbus ja suhtlemine.

Kuidas kirjeldad üldist moenädala tagalavas olevat atmosfääri?
Kõik oleneb moenädalast. Mõnikord on see väga rahulik, teinekord hektiline. See oleneb juba paljudest faktoritest – kui palju on modelle, kui kiired on üleminekud, mitu showd päevas teeme, kas me peame muutma tagalava asukohta jne. Üldiselt on KEVIN.MURPHY tagalava olnud alati väga pingevaba, taustaks mängib hea muusika ja õnnelikud inimesed töötavad koos tiimina.
Me armastame seda, mida me teeme, ei võta ennast liialt tõsiselt ja vaatame olukorda perspektiivilt. Kõik saavad aru, et diivatseda pole lihtsalt mõtet.

Töötades maailmas palju ringi reisinud ja kogenud stilistina, kuidas Sa hindaksid Eesti disaini, kas ta pakub maailma turul konkurentsi?
Ma olen viimase 4 aasta jooksul näinud mõndasid väga häid kollektsioone Tallinn Fashion Weekil, osad neist kohe väga-väga head. Mis ehk eristab Pariisi aga Tallinnast on tugev traditsioonide puudutus. Mind sellised detailid alati inspireerivad.

Millised on sinu isiklikud lemmik disainerid  kellega koostööd teha? Mõni lemmik ka loomingult?
On mõned kastist välja mõtlevad disainerid, kes on mulle silma jäänud. Mulle isiklikult väga meeldivad Triinu Pungitsi kollektsioonid, väga äärmuslik. Veel Montoni “vihma kapuuts-mütsid”, WooM oma soojade üleriietega ja Kriss Eglite oma show detailide ja aksessuaaridega üleüldiselt.

Miks peaksid juuksurid olema üldse huvitatud moenädalatel toimuvast?
Moenädalad on alati trenditoojad.. Juuksurile näitab see, millised on eesoleva hooaja juuksetrendid. Mitte kõik moenädalal kasutatud soengud ei ole head kasutamiseks salongi klientide peal,
aga võin kinnitada, et kõik tehnikad, mis nende saavutamiseks tagalavas kasutatakse on kasutatavad! Kõik taandub tagalavast õpitu ümber toomine salongitöösse.

Mis on parim nõuanne, mida annaksid noorele juuksurile?
Ära iialgi lõpeta õppimist! Kasuta igat võimalust käimaks erinevatel kursustel ja koolitustel. Päris inimeselt-inimesele koolitustel, mitte on-line kursustel. Kui õpid koolitajaga, saad kohest tagasisidet, kas harjutad uue tehnika käe sisse õigel viisil. Ära iialgi arva, et oled juba sealmaal, et oskad ja tead kõike. Iga koolitus/sündmus/show, mida näed pakub sulle midagi, mida õppida, isegi juhul kui näiliselt oled seda kõike juba varem näinud. Ma olen olnud juuksur 28 aastat ja tunnen, et mul on veel nii palju õppida.

Massimo Morello on sündinud imeilusas Veneetsias ning on ühe Itaalia perekonna kolmanda põlvonna juuksur ja on oma juuksurioskusi lihvinud üle 2 dekaadi.
Massimo kolis Austraaliasse ja töötas edukalt seal aastaid ilumaailmas enne KEVIN.MURPHY brändi avastamist ja koolitaja karjääri alustamist.

2012. aastal kasvas ta GOLD.KEY koolitaja staatusest Euroopa STYLE.MASTER tasemele ja on KEVIN.MURPHY tiimi asendamatu liige. Nüüd reisib ta üle maailma, et inspireerida ja koolitada juuksureid nii Aasias kui Euroopas, töötab arvukatel prestiižetel moseshowdel üle Euroopa. Tema kireks on jagada KEVIN.MURPHY filosoofiat, inspireerida ja kasvatadada koolitajaid üle kogu maailma. Lai naeratus, hari ja ANTI.GRAVITY.SPRAY on Massimo lemmiktööriistad!

Massimo koos rahvusvahelise KEVIN.MURPHY juuksurite meeskonnaga loob TALLINN FASHION WEEK tagalavas soenguid 21.-22. Märts Tallinnas Kultuurikatlas ja 23. Märts Tartus hotell Lydias.

Täpsema TFW kava leiad SIIT: http://www.estonianfashion.eu/tfw-programm/

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.