Mesilaste heaks

Davinesi matkad tulevad taas!
Ootame nii endisi matkaselle kui ka uusi huvilisi!

KOGUKONNATUNNE
Oleme kindlad, et seekordne matkasari saab olema mõnus ja meeleolukas jätk mõni aeg tagasi alguse saanud Davinesi matkade traditisoonile. Usume, et ühiselt veedetud aeg aitab luua, hoida ja tugevdada Davinesi kogukonna ühtsustunnet. Osaledes saad Sinagi olla osa sellest kogukonnast – kohtuda kolleegidega üle Eesti, jagada kogemusi, rõõme ja muresid.

Partneriks matkade korraldamisel on juba tuttav Wanderlust.

TEADLIKKUS MESILASTE TÄHTSUSEST
Selle aasta sarja nimi on Matkad mesilaste heaks. Mida see tähendab ja miks just mesilased?

Davines on loodusliku mitmekesisuse ja puhta keskkonna heaks teinud palju. Juba mitmeid aastaid on läbi viidud kampaaniaid ja toetusprogramme ka mesilaste kaitseks.

Aastal 2018 algatas ÜRO Ülemaailmse Mesilaste Päeva tähistamise 20. mail, et juhtida tähelepanu nende putukate suurele tähtsusele kogu planeedi jaoks. Mesilaste säilimisele on ohuks lisaks haigustele ka parasiidid, keskkonna saastatus, pestitsiidid jne.

Ka Davines liitus Ülemaailmse Mesilaste Päeva tähistamisega, ellu kutsuti uus Slow Food Presidium, mis toetab Euroopa tumemesilase säilimist Itaalias. 2020 Davinesi poolt Itaalias läbi viidud Bee Strong kampaania käigus koguti peaaegu 33 000 eurot antud organisatsiooni ja mesilaste heaks. Aastal 2021 rajati Davinesi Parmas asuva peakontori Village aeda mesilaste hotellid. Aias kasvab ca 3000 taime ja lille ning mesilased on aia oluliseks osaks. 2021 viidi Itaalias Black Friday asemel läbi kampaania Green Friday, kus kommunikeeriti mesilaste ja teiste tolmeldavate putukate tähtsust, kogu selle päeva jooksul e-poes teenitud tulu läks Ponente Ligure'i Euroopa tumemesilaste kaitse programmile.

Alates 2016 on Davines Rootsis teinud koostööd organisatsiooniga Beeurban. 2021 viidi läbi 2 toetuskampaaniat, milles osales kokku üle 170 salongi ja koguti üle 600 000 SEK Beeurban toetuseks, kes teeb järjepidevat tööd mesilaste säilimise nimel ka linnakeskkondades. 

Ka meie väikeses Eestis otsustasime nende pisikeste, kuid ülivajalike putukate heaks oma panuse anda, seda nii teadlikkuse suurendamise kui ka konkreetsete tegevuste.

PANUS EESTIMAA MESILASTE HEAKS

Ostes Davinesi juuste- ja kehapesugeeli WE STAND / for regeneration toetad hobimesindust Eestis. Kampaania periood 01.01.2023 - 31.12.2023. Igalt kampaania perioodil ostetud WE STAND / for regeneration tootelt läheb 1€ hobimesinik Reimo Mürgimäe ja Lahemaa mesilaste toetuseks.

Reimo on mesindusega tegelenud 8 aastat ja peab Lahemaal Viru raba lähistel mesilat, kus sõltuvalt aastast on 3-5 mesilasperet. Uued investeeringud on vajalikud, et soetada lisakorpusi mesilasperedele ning erinevaid abivahendeid mesilaste eest hoolitsemiseks ja mee käitlemiseks. Kampaania perioodi jooksul kogunenud summat kasutatakse elektrilise meevurri ostmiseks. Ilma selle seadmeta kulub vurritamise peale igakordselt 12-15 tundi.

Veidi lähemalt mesinduse aastaringist hobimesiniku vaates. Kevadel tuleb hoolitseda, et mesilastel oleks piisavalt sööta ja vett, kuni esimesed taimed hakkavad õitsema, edasi järgneb regulaarne tarude kontrollimine ja pesadele piisava ruumi tagamine, näiteks korpuste lisamine koos meeraamidega. Alates põhikorje algusest (koos võilillede õitsema hakkamisega) on vajallik iganädalane kontroll, tarude suurendamine ning kärgede juurdetegemine ja lisamine, samuti jälgimine, kas mesilased tahavad sülemleda. Meevõtt toimub kaks korda aastas ja sellega kaasneb rida töid. Hooaeg lõpeb mesilaste talvituma panekuga. Küsimusele, miks ta mesindusega tegeleb, vastas Reimo, et ühelt poolt on põhjuseks vastutustunne ökosüsteemi terviku säilitamise ees, kuna tolmeldamine on selles ülioluline. Teiseks annab mesilastega tegelemine võimaluse aeg maha võtta ja maandada argistressi, jälgides nende pisikeste olendite elu ja toimetamist.  

WE STAND / for regeneration on juuste- ja kehapesugeel, mis sisaldab spetsiaalseid aktiivkoostisosi nagu viinamarjaekstrakt, mis jätab naha pehmeks ja juuksed säravaks ning rohelise aniisi ekstrakt, mis pakub sügavat niisutust. Need koostisosad on pärit taastava põllumajanduse põhimõtetel töötavatest Itaalia väikefarmidest ning loodud koostöös Rodale Institute’i ja Slow Food Presidia’ga, et juhtida tähelepanu kliimamuutustele ja planeedi heaolule, et väljendada seda, mille eest Davines seisab – looduslik mitmekesisus ja jätkusuutlikkus.

Küsimuste korral võta ühendust:
Priit Elts – brändijuht
priit@probeaute.ee, +372 5330 3097

 

Tutvu matkadega siin:

TALVINE LATERNAMATK JA MESILASTE SALAPÄRANE ELU

18.02.2023 (laupäev) 15:00-20:00
Paunküla Heaolukeskus (Harjumaa piiril)

Pikad ja pimedad õhtud meelitavad salapäraseid paiku avastama, seega läheme koos laternate valgel salajasele rännakule. Peale matka naudime õhtusööki ja räägime tubastes tingimustes sellest, kuidas Davines panustab mesilaste heaolusse ning mesinik teeb sissejuhatuse mesilaste põnevasse ellu.

Londoni kuninglik geograafiaselts kuulutas aastal 2019 mesilased kõige tähtsamateks elusolenditeks maailmas. Seega, räägime natuke lähemalt, miks mesilased on olulised, miks mesilased on ohus ja kuidas mesilasi aidata.

Matka pikkus: 6-7 km.
Matka osaluspanus: 45 EUR

SUVESUMINA SAATEL RATASTEL VURAMA & HANDS-ON TÖÖTUBA

18.06.2023 (pühapäev) 11:00-16:00
Pärlioja Puhketalu (Lahemaa)

Mesilaspere suur suvi algab juunis peamiste meetaimede massilise õitsemisega. Samasse kuusse jääb ka suurem mesilassülemite püüdmise periood, seepärast on vaja eriti hoolas olla perele piisava ruumi võimaldamisega tarus.

Läheme fatbike´idega Lahemaale vurama, tutvume kohaliku kultuuripärandi ja looduskaunite asukohtadega ning uurime lähemalt õitsevaid meetaimi. Lisaks vaatame üle mesiniku suvised tööülesanded, saame ise käe külge panna ning pistame põske tükikese esimest kärjemett!

Rattamatka pikkus ca 20-25 km.
Matka osaluspanus: 45 EUR

KÕIGE MAGUSAM SÜGISENE VEEMATK

17.09.2023 (pühapäev) 11:00-16:00
Samliku matkamaja (Pärnumaa)

Septembris naudime Pärnu jõe peal rahulikku kulgemist ning kasutame selleks kanuusid ja süstasid, avastades uusi paiku sellel jõel. Peale mõnusat veematka leiab aset ühine lõunasöök, teeme kokkuvõtte matkaseeriast ja mesindusaastast ning täname üksteist toreda seltskonna ja meeldejäävate hetkede eest. Iga osaleja saab mälestuseks kaasa Davinesi meepurgi.

Veematka pikkus: 10-12 km.
Matka osaluspanus: 45 EUR

Ostukorv
Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.